T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Çerkeş Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Çerkeş Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastane Kuralları

Güncelleme Tarihi: 10/09/2018

HASTANE KURALLARI


1-
Hastanemizde yatan hasta ziyaretleri her gün 13.00-14.00 arasında . Diğer saatlerde ziyaret yoktur. Ziyaretlerin belirlenen saatler içerisinde yapılmasını, bu saatler dışına çıkılmamasını sağlayınız. Ziyaretler ile ilgili istekleriniz, hizmetin aksamadan yürütülmesini sağlamak kadar, sağlığınızı tehdit edici faktörleri ortadan kaldırmak için de gereklidir.

 2-Refakatçi değişimleri ziyaret saati içinde yapılacaktır. Bunun dışında gün içinde refakatçi değiştirilemez ve sadece bir kişi refakatçi olarak kabul edilecektir.

3-Refakatçiler kurumun vereceği kimli kartını ve refakatçi önlüğünü kullanmak mecburiyetindedir. Refakatçi kartlarını ziyaret maksadı ile kullanılmamaktadır. Aksi takdirde kartlar iptal edilecektir. Ayrıca refakatçiler, yatan hasta izin belgesinin de refakatçi adına düzenlenmesi ile kurum dışına çıkabileceklerdir.

4-12 yaşından küçük çocukların vücut direnci büyüklere göre daha zayıf olduğundan hasta ziyaretine çocuk getirilmesi göz bebeğimiz çocuklarımızın sağlığı için zararlıdır. Bu nedenle çocuk ziyaretçi getirilmemesi rica olunur.

5-Her hastanın kendi sağlığına özgü diyet ve yiyecek kısıtlamaları vardır. Yemeğiniz doktor önerisine göre hazırlanmaktadır. Dışarıdan yiyecek getirmek hastalarımızın tedavilerin güçleştirebilir. İyileşme sürelerini geciktirebilir. Bu nedenle dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmemesi rica olunur.

6-Hastane binası içerisinde tıbbi ve yasal gerekçelerle hasta, refakatçi ve ziyaretçilerin sigara kullanması kesinlikle yasaktır.

7- Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması ve gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması, doktor vizit saatlerinde ve saat 22.00 dan sonra kapatılması gerekmektedir.

8- Hastalığınız ve tedavinizle ilgili her türlü bilgiyi, doktorunuz ve servis hemşirelerinden alabilirsiniz.

9-.Hizmetlerimiz ile ilgili her türlü görüş, öneri ve şikayetlerinizi koridorlarda bulunan dilek öneri ve şikayet formlarına yazarak, dilek ve şikayet kutularına atabilir, ayrıca poliklinik koridorunda bulunan hasta hakları iletişim birimine müracaat edebilirsiniz.

10-Hastanemizde yatmakta olan hastalarımızın taburculuk işlemleri her gün saat 16.00’ya kadar yapılmaktadır.

11-Sosyal güvenceniz yoksa gelir tespiti için Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurunuz.

12-Hastanemizde yattığınız süre içerisinde yanınızda kıymetli eşya ve para bulundurmayınız. Telefon görüşmeleri çok acil haller dışında saat 21.00 den sonra yasaktır.